Projekt kompleksowy dedykuję osobom, które chcą mieć indywidualnie opracowany pomysł na wnętrze oraz niezbędne projekty techniczne dla wykonawców.
Na naszym Instagramie pokazujemy jak wygląda PROJEKT KOMPLEKSOWY
Zaczyna się od rozmowy telefonicznej lub wymiany maili, po których klient otrzymuje od nas konkretną wycenę. Po omówieniu wszystkich potrzeb klienta i zaakceptowaniu warunków naszej współpracy podpisujemy umowę. Następny krok to wypełnienie przez klienta „ankiety wstępnej”, w której zadajemy mnóstwo pytań o tryb życia, potrzeby, preferowany styl, kto i ile czasu będzie mieszkał w danej inwestycji itp. Po obszernym wywiadzie i wspólnym omówieniu wytycznych rozpoczynamy pracę nad projektem który składa się z 5 etapów:
1. INWENTARYZACJA
Jest to wizyta na miejscu inwestycji, podczas której wykonujemy dokładny pomiar wnętrz oraz dokumentację fotograficzną wszystkich pomieszczeń. Jest to ważne do wykonania dokładnych rysunków technicznych przy projekcie kompleksowym. Jeśli inwentaryzacji nie można wykonać to prace wykonujemy na podstawie dostarczonych przez klienta pomiarach lub/i rzutach przekazanych przez dewelopera.
2. UKŁAD FUNKCJONALNY
Na podstawie omówionych wcześniej wytycznych do projektu (w formie ankiety wstępnej , zaraz po podpisaniu umowy) wykonujemy kilka układów funkcjonalnych na rzutach 2D dopasowanych do potrzeb klienta. Zawierają one różne układy ścian, pomieszczeń, aranżacji mebli wolnostojących i mebli na zamówienie. Po dokładnym omówieniu i wprowadzeniu zmian, tworzymy szczegółowy plan funkcjonalny, na podstawie którego powstaną wizualizacje.
3. WIZUALIZACJE
Dzięki nowoczesnej technologii tworzymy realistyczne wizualizacje 3D, w których pokazujemy „pomysł na wnętrze”. Jest on wynikiem wcześniejszych ustaleń dotyczących stylu, kolorystyki i materiałów. To najbardziej kreatywna i ulubiona część naszej pracy, dlatego robimy wszystko, aby wizualizacje były jak najlepiej odwzorowane w rzeczywistości.
4. KOSZTORYS (* jest to rozbudowane „ZESTAWIENIE WYPOSAŻENIA” z projektu koncepcyjnego)
Na podstawie zaakceptowanych wizualizacji, tworzymy kosztorys, który zawiera większość elementów potrzebnych do zrealizowania projektu są to m.in.: armatura, ceramika, meble wolnostojące, lampy wbudowane i wolnostojące, okładziny ścienne i podłogowe, nazwy użytych materiałów tj. np. kolory ścian, materiały mebli na zamówienie.
Zestawienie zawiera:
– nazwa pomieszczenia
– nazwa elementu
– powierzchnia/ilość
– ceny
– link do sklepu, w którym można zakupić dany produkt
Podane zestawienie jest dopasowane do „półki cenowej” ustalonej na początku współpracy. Oczywiście są to nasze propozycje produktowe i klient może w ostateczności dokonać zakupu innego produktu w innym miejscu niż proponowane przez nas.
5. DOKUMENTACJA TECHNICZNA
Jest to ostatni etap prac projektowych. To dokładna „instrukcja obsługi” dla wykonawców zawierająca wszystkie, niezbędne rysunki techniczne do wykonania projektu. Dzięki dokładnej dokumentacji technicznej etap realizacji projektu będzie zdecydowanie bardziej przyjemny, bo wszystkie najważniejsze pytania, decyzje i wątpliwości rozwiązaliśmy już na etapie projektu.
Dokumentacja techniczna zawiera:
– układ funkcjonalny
– ściany do wyburzenia
– ściany projektowane
– zabudowy gk
– punkty hydrauliczne
– punkty elektryczne
– oprawy oświetleniowe
– sufity
– wykończenie ścian
– posadzki
– widoki ścian
– meble na zamówienie
ul. Boguckiego 4
WYCEŃ PROJEKT